Zdolali jsme Kriváň

07.09.2008 22:57

Oznamujeme všem známým, že v době, kdy se děti poprvé vydávali do škol (tedy jen na Slovensku, protože tam jim na 1.9. udělali státní svátek a tak šly porvé do školy až 2.9.) jsme slavnostně zdolali jednu z nejvyšších tatranských hor, špičatý Kriváň (2494 m n. m.). Na celkem náročný výstup s ještě náročnějším sestupem jsme se vydali s našimi čtyřmi známými ze Štrbského plesa, přičemž sestup jsme ukončili u Třech studniček. Ani jeden z nás tak vysoko ještě pěšky nedošel a musíme přiznat, že je velmi krásný pocit být tam nahoře, tam kde již jen plují mraky. Kriváň všem vřele doporučujeme a to pokud možno stejnou trasou, jakou jsme šli my.

Podle fotografií si pak také můžete všimnout, že jsme si byli prohlédnout i největší jezero Tater ze slovenské strany - Hincovo pleso (super výlet), na které jsme se připravili výstupem na Skalnaté pleso pod lanovkou z Tatranské Lomnice, odkud jsme původně mířili na Zelené pleso. Přiblblejší nápad, než jít pod tou lanovkou nás napadnout nemohl, ale co si počít, když lanovka nejela. Návštěva Zeleného plesa nás ještě čeká, stejně jako Rysy, na které se moc těšíme.

Jinak pro znalce ... Kemp Jupela ve Staré Lesné se nyní jmenuje ... a kurňa ... no prostě Jupela se již nejmenuje ;-). Ale sprchy stále nic moc, jen stánek už je lepší a líp tam vaří. Smutné je, že snad všude na Slovensku, stejně jako v kempu, již nečepují Smedného Mnícha, ale jen Šariš. Ale v potravinách ve Starém Smokovci jej dostanete coby lahváče a je stále stejně dobrý ;-), doporučujeme.

Na závěr jsme se podívali do Bratislavy, což je ve svém středu celkem pěkné město s příjemnými uličkami. Co nás ale nenadchlo je známý most s vysutou restaurací přes Dunaj. Abyste se na něj dostali a dali si kafe za 85 Sk, musíte zaplatit 200 Sk/osobu za výtah. Vyhodit bezmála 600 Sk za pár minut kochání se výhledem jsme vzdali a Vám to doporučujeme také. Ten samý výhled bez kafe budete mít zdarma z obrácené postele, tedy známého Bratislavského hradu.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode