Naše druhá dovolená - vydařená alternativa.

15.09.2007 12:51

Z dovolené nám zbývalo 14 dní. "Co s nimi?", říkali jsme si. Náš kamarád Míra nám přitom nabízel, že bychom část dovolené mohli strávit v jím pronajatém domě u moře, ve kterém ve španělské Tarragoně trávil své soukromí na pracovní stáži. Řekli jsme si: "Proč ne?" a tak jsme si vymysleli cestu, na kterou, kdyby se celá uskutečnila, bychom jistojistě nezapomněli.

Mělo jít o procestování kolem 5.000 km za 14 dní. Do Španělska jsme měli dojet za tři dny přes Mnichov, kde jsme měli přespat u Hančiných příbuzných. Ze Španělska jsme měli přes Pyreneje pokračovat do francouzské Paříže a dál k pobřeží u Kanálu, kde jsme měli studovat, jak probíhalo vylodění spojenců. Odtud jsme plánovali navštívit Brusel, zaběhat si v jednom z jeho parků a pak už mazat domů. A tak jsme vyrazili ;-) ...

Celá cesta se nám však zkomplikovala již na začátku. Už před cestou se Mírovi nezdálo kmitání řízení při 90-110 km/h. Týden servisování u dvou servismanů však nepřinesl odstranění nepříjemného kmitání, přesto jsme vyrazili, protože co? Přece protože odvážnému štěstí přeje!

Když jsme dorazili do Mnichova, všiml si Míra prosvěcování kontrolky mazání motoru při nízkých otáčkách, které se však ráno změnilo na svícení trvalé při jakýchkoli otáčkách. Strach ze zadření motoru byl namístě. Následovalo tedy přivolání techniků firmy ABA, dlouhé telefonování do Čech, kdy padalo podezření dokonce na odcházející klikový hřídel, který tlak oleje pro mazání motoru vytváří. Přesto se Míra chopil iniciativy a začal zkoumat čidlo mazání tak dlouho, až ho ukroutil, čímž znemožnil samohybnost automobilu totálně, protože z motoru začal vytékat olej ... uff. Díky pohostinnosti Hančiných příbuzných jsme si tedy pobyt v Mnichově prodloužili ještě o jeden den, nutno poznamenat, že jsme si díky tomu Mnichov docela dobře prohlédli, zejména cestování veřejnými prostředky a oživení Hančiny němčiny bylo super ;-)

Vzhledem k naší finanční situaci a nejasnosti v příčinách hlášení o nedokonalém mazání motoru pro nás druhý den z Čech přicestoval Mírův kamarád s podvalníkem a nás oba i s autíčkem odvezl zpět domů.

Nevzdávali jsme se však dokončit dovolenou alternativním způsobem. Míra naštěstí sehnal volný pokoj na horské chatě v Krkonoších, kam jsme nakonec i odcestovali autem Mírových rodičů a kde jsme oba strávili báječný týden plný celodenních výletů po našich českých velikánech, počasí bylo nádherné, večerní pobyty u ohýnku také a my tak zapomněli na stesk, který nás přepadl při návratu z Mnichova. Abychom však na stesk zapomněli ještě více, využili jsme příležitosti odvést Hančiny rodiče do Hodonínských lázní a zároveň jsme tam procestovali jihomoravské sklípky se vším všudy ;-). Plán navštívit Španělsko, Francii a Belgii jsme odložili na jindy...

A co autíčko? ... Dobrý. Prosvěcování kontrolky mazání bylo způsobeno její nefunkčností. Kmitání řízení bylo po 3 měsících odstraněno. Bylo způsobeno jemným přibržďováním jednoho kola díky poloucpané brzdové hadici, uff. V průběhu 3 měsíců autíčko najezdilo kolem 8 tisíc kilometrů a jediné co bylo potřeba vyměnit, byl regulátor dobíjení ;-( ... prostě pech.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode