Mutěnické opíjání 2014 s návštěvou maďarských lázní v Sárvár

04.11.2014 10:53

Do Mutěnic za vínkem se vydáváme s přáteli již tradičně na podzim a i letos tomu nebylo jinak. Letošní Mutěnické opíjání jsme oproti loňským ročníkům navíc poněkud vylepšili návštěvou skvělých lázní v maďarském městečku Sárvár.

HARMONOGAM AKCE:

 • Pátek 31.10. - Cesta Liberec - Mutěnice a první popíjání
  Na večer jsme dorazili do Mutěnic, dali jsme si pivko a vínko a přespali ve sklípku
 • Sobota 1.11. - Cesta Mutěnice - Sárvár - a první teplovodní válení
  Dopoledne jsme vyrazili do Sárvaru. Na oběd jsme se stavili v Břeclavi a pak jsme to vzali přes Vídeň až do cíle naší cesty. Hned večer jsme si zašli na 3 hoďky poležet do lázní a večer jsme pak zašli na prima večeři v místní krčmě.
 • Neděle 2.11. - Sárvár
  Dorůžova jsme se vyspali, zašli si do místního arboreta a po pěkné procházce a obědě jsme šli strávit další blahodárné hodiny do místních lázní. Navečer jsme si koupili v místním supermarketu vínko a baštu na večer, který jsme strávili v penzionu.
 • Pondělí 3.11. - Cesta Sárvár - Mutěnice
  Kolem oběda nakoupili místní papriku a vyrazili zpět do Mutěnic - opět přes Vídeň. Před Hodonínem jsme si došli na pozdní oběd a navečer už jsme opět byli ve sklípku. Byť jsme spali ve stejném sklepě jako v pátek, na vínko jsme si tentokrát došli k našemu známemu Jožkovi Vagudovi.
 • Úterý 4.11. - Cesta Mutěnice - Liberec
  Po probuzení jsme se bohatě nasnídali a vyrazili na rozlučkovou vycházku po Budách. Pak už nás čekal jen odjezd domů.

JAK JSME ŘEŠILI UBYTOVÁNÍ:

Ubytování v Mutěnicích nám měl jako každý rok zajišťovat náš kamarád Jožka Vagunda Drgáč. Cena ubytování vychází na 300 Kč na osobu a noc. Odkaz na mapu je zde: https://mapy.cz/s/d46b. Bohužel letos měl v našem termínu jiné návštěvníky a tak nám zajistil jiné, ale také velmi pěkné ubytování u jiného Jožky a to Jožky a Marcely Mokrušových a to za stejných cenových podmínek.

Ubytování v Sárváru (1.-3.11.) jsme prvně chtěli řešit přes naše známé Galinu a Lájose Szabo, na druhou stranu jsme nalezli díky posunu daleko levnější (o polovinu) a možná i hezčí apartmán Mirzsó Apartmanház resp. přímý odkaz ZDE. Objednali jsme jej přes booking.com a nechali jsme si rezervaci napřímo potvrdit penzionem. Zareagoval během 10 minut a v angličtině, takže velká spokojenost (angličtina je totiž velká slabina maďarů, ale čechů taky, co si budeme povídat ;-). Cena ubytování vychází na 390 Kč na osobu a noc, což je za ten luxus super. Na druhou stranu možná se jednalo jen o zaváděcí a tím i do jisté míry "lákací" ceny. Odkaz na Mapu je zde: https://mapy.cz/s/d47Q

TIPY PRO TY, KTEŘÍ BY NÁS CHTĚLI NÁSLEDOVAT

Ubytování ve sklípku není žádný luxus, resp. přesněji řečeno není to typu penzion. Nezapomeňte si tedy s sebou vlastní sprcháč, ručník, toaleťák a případně i nějaké botky na pobíhání uvnitř, venku bude možná plýskanice. Pantofle by to ale neměly být, dole ve sklípku je zimavo.

V lázních si můžete za poplatek půjčit ručník a župan. Necháme na Vás, jak se k tomu postavíte. Míra třeba župan ani nevlastní a ani si ho zde nepůjčuje ;-). Co si ale rozhodně nezapomeňte jsou plavky a také nějaké pantofle na mokro pro chození mezi bazény.

Na jídlo je vždy kam se zajít a také obchody fungují. Na druhou stranu, komu by se chtělo ráno z postele pro rohlíky. Proto možná něco k snídani, čaj a káva nejsou od věci. V obou případech ubytování se dá uvařit voda na zalití.

INFORMACE O MÍSTECH

Pokud byste se rádi dozvěděli více o místech, na které se chystáme, pak zavítejte na níže uvedené odkazy, které Vás jimi provedou, stejně jako se na nich dočtete naše zkušenosti a zážitky odtamtud.

Lázně Sárvár:

https://www.sarvarfurdo.hu/?lng=5

V lázních je restaurace a café bar, takže když se rácháme, stravujeme se přímo v lázních. Mimo lázně chodíme alespoň jednou na maďarskou večeři do jejich restaurantu, jinak snídaně a jídlo ostatní řešíme nákupem v supermarketu a vařením v apartmánu, kde je pro to vše potřebné.

Co se týče lázní, pak základní  vstupné je:

 • celodenní – 11 EUR (308 Kč)
 • odpolední od 16.00 do 22:00 – 6,6 EUR (185 Kč)
 • večerní od 19:00 do 22.00 – 3,4 EUR (96 Kč)

Pokud by někdo rád do saunového světa, pak to přijde

 • celodenní  - 5,66 EUR (157 Kč)
 • odpolední od 16:00 do 21:30 – 3,3 EUR (93 Kč)
 • večerní od 19:00 do 21:30 – 2,6 EUR (73 Kč)

Více se dozvíte zde: https://www.sarvarfurdo.hu/druhy_vstupenek

V den příjezdu jsme si dali jen večerní lázně (96 Kč na osobu). Druhý den pak lázně celodenní (308 Kč za osobu)  - odpolední jsou tam také (185 Kč za osobu).

Musíme říct, že rácháním se v bazénech s vodou 36-39°C pomyšlení na saunu vůbec nepřichází na mysl, ale na druhou stranu, může to být velmi hezké ;-) …  Jednou jsme s Haničkou byli na masáži, ale nebyla nic moc, takže na mačkání těla obvykle vyčkáváme do Čech.

Ohledně toho ráchání v léčebných bazénech … osobně jsme v nich schopni při pěkném podzimním počasí vydržet i 4 hodiny, tak tam jen poklimbávat, nechat se nadnášet a opalovat si přitom obličej. Mírovi totiž fakt na záda pomáhají, i když je pravda, že se vše uvolní až po několika týdnech.

 

Návštěva Sáraváru

2013 - https://www.hankamira.cz/news/za-zdravim-do-madarskeho-sarvaru-2013/

2012 - https://www.hankamira.cz/news/dovolena-2012-chorvatsky-losinj/

 

Mutěnické opíjání:

2013 - https://www.hankamira.cz/news/mutenicke-opijani-rodinne-a-poklidne/

2012 - https://www.hankamira.cz/news/mutenicke-opijani-2012-s-kromerizskym-zakoncenim/

2010 - https://www.hankamira.cz/news/mutenicke-opijani-20101/

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode