Mírův motovýlet do Alp 2011

17.09.2011 23:23

Hanička sice s Mírou občas na jeho stroji Yamaha FZ6 vyjede, ale není to zase tak moc často a už vůbec ne na 1872 km dlouhou cestu, kterou Míra s kamarádem Pájou zvládli zdolat za 4 dny v Alpách v letošním září.

Vyjeli v sobotu dopoledne (resp. k polednímu), setkali se u Plzně, přetrpěli dálnici až do Rakouska, aby se v neděli ráno mohli probudit v sluncem zalitých Alpách kousek od Garmisch-Partenkirchenu.

Odtud se vydali přes Fernpass (1207) a Hahntennjoch (1909) do Imstu a oblasti Ötztal, konkrétně městečka Solden. Zde podnikli dva velmi zajímavé výjezdy. Jeden na prý nejvýše položenou silnici v Evropě, na Rattenbach-Gletscherské lyžařké středisko ležící na ledovci (2829) a dále pak na passo Rombo - TimmelsJoch (2509) s přejezdem do Itálie, kde přespali do pondělí. 

V pondělí posilněni jablky, hroznovým vínem a pizzou nabrali směr Merano, Bolzano. Při projíždění vesničkou Castellbell Míra zavzpomínal na česání jablek a hned poté se oba kluci vydali na hlavní cíl cesty, motorkářskou mekku passo Dello Stelvio - Stilfserjoch (2758). Po "výškrabu" se samými 180°zatáčkami si na krásném návrší hor v lyžařském středisku opálili obličeje, dali kávičku a poté v mnohem hezčích a táhlejších zatáčkách klesali směr Bormio a poslední italské město jejich pouti, Tirano. Ještě než tam dojeli, stavili se kousek od Bormia ve vysoko položené vísce Oga, kde nahlédli do historie první světové války prostřednictvím zde dochované dělostřelecké pevnosti. Z Tirana se vydali do Švýcar přes pass Bernina (2330) s neuvěřitelně krásnými a rychlými zatáčkami, ale i zcela odlišnými Alpami, porostlými jemnou trávou a oplývajícími mnohem nižšími teplotami. Při sjezdu z tohoto passa se museli obrnit trpělivostí, neboť stádo krav, které Švýcaři hnali do údolí, pokálelo silnici tak, že ji museli krokem dva kropící vozy nejdříve umýt. Ve švýcarské vesnici Sun En se ubytovali v trempařském kempu a přečkali nejchladnější noc celé výpravy.

V úterý ráno se už klukům zbývalo jen 700 km na dojetí domů. Zvládli to přes Landeck, kolem Zugspitze, Garmisch, Mnichov až domů bez jakékoliv újmy na zdraví svém i svých strojů.

Byla to nádhera ;-)

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode