Foměnka 2014 aneb Krkonoše jsou už Eliščiny

31.08.2014 09:26

Letošních druhá akce nesoucí název Foměnka, tedy vícedenní výlet s přáteli, se uskutečnila tentokrát v srpnu, kdy jsme s partičkou vyjeli opět do našich milovaných Krkonoš a opět jsme zde strávili ty nejhezčí chvíle v roce. I tentokrát jsme uzpůsobili harmonogram i délky tras tak, aby je zvládla Eliška Dolívková, naše nejmladší - dvouletá účastnice.

PROČ KRKONOŠE

Krkonoše jsou podle nás ty nejskvělejší hory pro turistiku s kamarády všech věkových kategorií, trasy v nich jsou přívětivé zejména díky velkému množství chalup, které jsou záchytnými body pro občerstvení, odpočinek i přespání. A nejen to. Krkonoše dopřávají tělu i duši požitku ze sportovního výkonu, lahodí oku, romantickému rozjímání a hlavně kamarádství i dobré zábavě. Za léta, po která akce v Krkonoších organizujeme, jsme nezaznamenali nic negativního – každá akce se povedla.

TRASA A ITINERÁŘ:

 • Čtvrtek 28.8. – příjezd a výstup na Růžohorky (https://www.ruzohorky.cz/)
  Odpoledne jsme dorazili do Velké Úpy a zaparkovali zde své vozy. Kolem 17:00 jsme se  vydali lesní pěšinou kolem Foměnky na Růžovou horu, kde jsme se na chatě Růžohorky ubytovali a v jejíž restauraci jsme strávili příjemný první večer.
 • Pátek 29.8.  – výstup na Sněžku a sestup na Luční boudu (https://www.lucnibouda.cz)
  Ráno jsme vyšli směr Sněžka, kterou jsme po hodince a půl zdolali, odpočinuli si a následně vydali dolů směrem k nejvýše položenému hotelu a pivovaru ve střední Evropě – Luční boudě. Zde jsme se ubytovali a strávili druhý příjemný večer.
 • Sobota 30.8. – přechod na Liščí hřeben, nahlédnutí dolů a ubytování v Dvorské boudě (https://www.dvorska-bouda.cz/)
  Ráno jsme vyšli směr sedlo mezi Luční a Studniční horou, prošli jsme kolem Výrovky až na chatu na Rozcestí. Občerstvili jsme se a šli směrem chata Klínovka, následně směrem Renerovy Boudy, odkud již byl jen kousek na cíl cesty - Dvorskou boudu. Zde jsme se ubytovali a v restauraci strávili příjemný třetí večer.
 • Neděle 31.8. – Pochod pře Zlaté návrší nad Černým dolem, sestup do Pece a odjezd domů
  Ráno jsme vyšli po zelené vrstevnicové trase směrem Černý potok, Tetřeví bouda a Lidická bouda, kde jsme se občerstvili a odkud jsme se vydali směr Pražská a Kolínská Bouda. Odtud jsme začali opět klesat do Pece po žluté kolem Vebrových bud, Javorské boudy a Úpské samoty až k našim vozům. 

Mapa trasy je ke shlédnutí zde: https://mapy.cz/s/aRoR

ZÁVĚR:

Akce se povedla, sice jsme toho moc nenachodili, ale o to více jsme se pobavili, zasmáli a užili si krásnou krkonošskou přírodu. Ubytování bylo na všech boudách naprosto skvělé a i když jsme měli trošku problém s rezervací poslední Dvorské boudy, tak právě tam jsme strávili nejuvolněnější večer včetně legálního opejkání buřtů v krbu. Na tento večer jen tak nezapomeneme, protože v noci zde jako bonus nádherně troubili jeleni v říji.

Foměnka 2015 je mrtva, nechť žije Foměnka 2016. 

Hanička a Míra

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode