Expedice Foměnka 2009 - Byla překrásná.

04.07.2009 18:29

Červen roku 2009 (25.6.-28.6.) jsme uzavřeli na horách a uzavřeli jsme jej velmi hezky. S celkem 27 přáteli z Mladé Boleslavi, Liberce, Jablonce nad Nisou, Cvikova, Prahy, ale i od Plzně, jsme uskutečnili přechod Krkonoš, který započal ve Studenově, v nadmořské výšce 930 metrů n.m..

V den příjezdu si sedm z nás vyjelo "zhuntovat" nohy na kopcích západního okraje Krkonoš :-). Druhý den ráno jsme se pak v 21 lidech vydali přes sedlo Lysé hory a Pramen Labe ke Sněžným jámám, odtud přes Mužské a Dívčí kameny ke Špindlerově boudě, kde jsme nabrali 22tého účastníka. S ním jsme pak přes Malý Šišak a Polednik (někteří přes pramen Bílého Labe) dorazili na Luční Boudu, naše druhé "ležení", kde se k nám přidali další 4 horalové.

Ráno 27.6. jsme vyrazili dobít naši matičku hor - Sněžku (1602 metrů n.m.), abychom se odtud vydali do našeho třetího "ležení" - na chalupu Portášky (1050 metrů n.m.). Část "expedice" přitom šla ze Sněžky přes Pomezní boudy a Malou Úpu a část přes Růžovou Horu.

Celá akce byla velice povedená a to hlavně díky naprosto perfektnímu složení pohodových horalů, kteří i za ne zcela ideálního počasí zvládli celou tůru s pohodou a humorem sobě vlastním. Moc se nám to líbilo, což dokazují i krásné fotografie některých účastníků. 

Statistika:
Cyklotrasa - den první - 7 cyklistů:
Studenov – Ručičky – Harachov – Paseky n. J. – Rokytnice n. J. – Studenov – celkem 32 km
Chůze - den druhý - 21 horalů
Studenov – Luční Bouda – 25 km
Chůze účastníků "napůl" - den druhý - 25 horalů:
Pec Pod Sněžkou - Výrovka – Luční bouda – 7 km
Chůze všech účastníků - den tetí - varianta 1 - 12 účastníků + 3 náčtvrtníci:
Luční Bouda – Růžová hora – Portášky – Chata Jana – Šraml – Portášky – 12 km
Chůze všech účastníků - den třetí - 13 účastníků:
P4. Luční Bouda – Pomezní Boudy – Spálený Mlýn – Portášky – 19 km

Je nám velice líto, že za dobu našeho vejletování v jiné části naší země zemřelo 13 lidí díky v té době probíhajícím povodním. To jsme se dozvěděli až posléze a o to více jsme byli překvapeni. Měli jsme prostě štěstí a to dvojnásobní. Na Sněžce totiž nastal týden po naší návštěvě díky dlouhotrvajícím dešťům sesuv kamení, který způsobil zavalení cestu, kterou jsme týden předtím v mlze procházeli.

Expedice Foměnka 2009 je mrtva, nechť žije naše další společná akce.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode