Dovolená 2013 - na kánojích řekami Provance

16.07.2013 19:25

Začátkem července 2013 jsme si užili nádherných 9 dní s príma lidičkama ve francouzské Provance. Šlo o zájezd cestovní agentury Povoda, kterou už léta známe, jen jsme s ní protentokrát nevypluli do Čech, ale na průzračné řeky národních parků země levandule, vína, sýrů a překrásného počasí.

Upoutávku na zájezd si můžete prohlédnout na stránkách Povody ZDE a mapu celé cesty pak ZDE. Celkem jsme sjeli 5 řek a to Drôme, Sorgue, Gardon, Tarn a Ardeche. Nebylo to ale jen o řekách, navštívili a prohlédli jsme si městečka Die s jeho poklidnými trhy, Fontainde de Vaucluse, kde jsme si prohlédli pátý nejsilnější pramen na světě, papežské město Avignon, kde jsme večer užívali nočních radovánek, přímořské Saintes Maries de la Mer, kde jsme se celé odpoledne koupali v moři a kde jsme navštívíli i nekrvavou koridu a také benediktýnské Saint Enimie, přilepené na skalách kaňonu řeky Tarn, kde jsme navštívili i obří krápníkovou jeskyni Aven Armand.

Bylo to překrásné a všem, kteří mají rádi vodu, přírodu a chtějí toho za pár peněz ve Francii hodně poznat, tento zájezd od POVODY moc doporučujeme.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode