Dovolená 2012 - Chorvatský Lošinj

10.10.2012 10:51

Dovolenou 2012 jsme si posunuli až na začátek října, přesto jsme v Chorvatsku byli obšťastněni třicítkovými teplotami a navíc i mnohem menším počtem turistů, než v červenci, srpnu či září. K objednávání ubytování na poslední chvíli jsme použili náš oblíbený server Booking.com a vlastně i podle něj jsme nakonec vybrali destinaci, kam jsme vyrazili, protože jsme těsně do výjezdu prostě netušili a neřešili. Nakonec jsme zvolili ostrov Cres, resp. jeho nejjižnější část s malými obcemi Mali a Veli Lošinj.

Jeli jsme autem a protože nemáme rádi úmorné cesty, tak jsme si jízdu rozdělili. Cestou do Chorvatska jsme přespali ve Slovinsku a cestou z Chorvatska v Maďarsku. Obě zastávky byly podařené. Ve Slovinsku jsme zakotvili blízko hlavního města Ljubljana u manželů zabývajících se agroturistikou a ubytováním v soukromí (Bed & Breakfast Na Poljani). V Maďarsku jsme se zajeli podívat a inspirovat do lázeňského městečka Sárvár (Nyirfa Apartmanház).

V samotném Chorvatsku jsme se ubytovali v moc pěkném penzionu (Apartments Ana) s perfektní dostupností centra. Užívali jsme si klidu a přitom přístupnosti moře i centra. Kromě procházek a koupání jsme se vydali i na perfektní celodenní vyjížďku lodí kolem ostrova a také jsme si zapůjčili skůtr a projeli s ním zbytek Mali i Veli Lošinj.

Bylo to moc, moc fajn a dlouho na tuhle dovolenou budeme vzpomínat.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode