Dovolená 2009 - jezera, hory, moře, Benátky

05.08.2009 22:41

Letní dovolenou v roce 2009 jsme si doopravdy užili. S koly na střeše našeho autíčka jsme ujeli 2500 km a navštívili jak česká, tak i německá, rakouská i italská jezera a hory, dále také moře a Benátky, ale vlastně i tři hrady: Loket, Neuschwanstein a Karlštejn.

Karlovarsko
První týden dovolené jsme začali v západních Čechách na Karlovarsku, kde jsme na kolech projezdili nejen Karlovy Vary a Slavkovský les, ale také jsme navštívili historické město Loket a to při příležitosti koncertu Čechomoru a Suzan Vega. Musíme poděkovat dvěma milým domorodkyním, které nám poradily vynikající parking u policajtů na dvorečku ;-)

Domažlicko, Nýrsko, Český les
Z Karlovarska jsme se přemístili do Nýrska odkud jsme podnikli cyklovýlet po stopách Sladkého Koziny a jeho družiny do Domažlic přes přívětivý Český les.

Skoro Salzcburgské Chemsee
Z Nýrska jsme se přemýstili k německému jezeru Chemsee, které jsme s koly obkroužili. V podhůří Alp v případě sluníčka je to u Chemsee doopravdy pěkné. Navíc je hřejivé vidět, že ještě dnes někdo oslavuje zemědělství tak pěkným způsobem. 

Horní Taury
Od Chemsee jsme se přes vysokohorskou silnici GrossGlockner vydali do rakouských Horních Taur. 28 EUR za výjezd po této perfektně spravované silnici nás vůbec nemrzelo. Byl to doopravdy silný zážitek, který si budeme pamatovat už jen kvůli těm cyklistům, kteří to děsné převýšení denodenně zdolávají, přičemž my to tam celý jeli na dvojku nebo jedničku.

Benátská laguna
Z Horních Taur jsme se přes krásný dolomitský národní park D'Ampezzo vydali až do horkem prošpikované Itálie k samotné vpusti do Benátské laguny do oblasi Jesolo-Lido. Moře bylo teploučké a výlet po moři do Benátek naprosto úchvatný.

Lago di Garda
Od Benátek jsme zamířili k obrovitánskému italskému jezeru, které se nachází přímo v náruči Apl a je takovou italskou riviérou. Ceny i vedro jako u moře zůstaly ;-) ale stálo to za to.

Passo Rondo a Neuschwanstein
Od Gardského jezera jsme se přes Bolzano a Merano vydali po další vysokohorské silnici vedoucí přes Passo Rondo do Rakouska s cílem u něměckého pohádkového hradu Neuschwanstein.

Amerika a Karlštejn
Dovolenou jsme završili návštěvou bývalého vápencového lomu Amerika a našeho krásného hradu Karštejna. Doporučujeme restauraci, která je ve směru na Mořinu u tohoto krásného hradu. Vidět na tak malém plácku šest číšníků doopravdy potěší, navíc, když nás krom jediného všichni obsloužili ;-)

 

Všude nám bylo moc prima a celou dovču jsme přežili bez jakéhokoli problému. Holt jet na "blint" se vyplatí. Upřímě litujeme těch, kterým letos dovolená uvízla v síti zkrachovalých cestovek.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode