Foměnka

Úvodem

Již spoustu let máme vynikající zkušenost s chalupami v Krokoších. První z nich se nachází ve Velké Úpě přímo v Krkonoších a jmenuje se Foměnka. Je nádherná uvnitř i zvenku a my si ji zamilovali natolik, že jsme jakýkoli výlet do Krkonoš, ale i mimo ně, pojmenovali po ní. A tak pořádáme vícedenní výlety a expedice do různých koutů Čech, Moravy a Slezska s přívlastkem Foměnka ;-) ... I vy na nich můžete být.

Jezděte do Kronoš, budete zdraví, krásní a milí

Na Krokonoše nedáme dopustit, jsou nádrherné a přívětivé. Výlety na nich mají nádech domoviny a baví děti i dospělé. Nejkrásnější jsou v září, kdy plodí všudypřítomné jeřabiny, počasí je stálé a obloha více než blankytná. Ze všeho nejvíce Vám přitom doporučujeme romantické prostředí Velké a Malé Úpy

Kde najdete Foměnku

Foměnka na webových mapách je ZDE. (Interaktivní mapa s možností zkopírovat si i GPS souřadnice nebo vygenerovat si spojení. Každopádně GPS je 50°41'33.897"N, 15°45'49.225"E)

Orientačním bodem v krajině je lanová dráha na chalupu Portášky, která vede poblíž Foměnky.

Počasí a webkamery

Aktuální počasí v oblasti, kde Foměnka leží, spatříte na následujícím obrázku, jinak jej můžete najít ZDE ... jde snímek z webové kamery z Pece pod Sněžkou z Boudy na Muldě.

   

Takhle to vypadá na Luční Boudě (jinak ZDE): 

Takhle na Sněžce (jinak ZDE):

Vývoj teploty v Peci pod Sněžkouza posledních 24 hodin byl následující (více ZDE):

Důležitější pro naše výstupy jsou však následující dva grafy. Teplota na Luční Boudě (více ZDE):

Teplota na Sněžce (více ZDE):

Více o předpovědi počasí pro Pec pod Sněžkou se dozvíte ZDE.

Budeme rádi, když s námi na Foměnku pojedete. Stačí jen, když nás budete kontaktovat a my si Vás zaregistrujeme. Níže přitom přikládáme fotografie toho, co byste mohli s námi spatřit, přičemž kdo máte chuť, pak klidně navštivte naše prezentace k tomuto tématu na ZDE a možná lépe i popisem zde ZDE.

 

A pokud jste s námi na Foměnce již byli a rádi byste jeli sólo, pak tady máte kontaktní údaje:

 

Aktuálně k Foměnce

V této rubrice nejsou žádné články.

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2008 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode